رئیس فرهنگستان علوم پزشکی: سازمان ملل در رفع تحریم‌های ایران ناکارآمد است

0
به گزارش پایداری مل به نقل از تسنیم، دکتر سید علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه خود خطاب به دبیرکل سازمان ملل آورده است:  «پیرو مکاتبات قبلی درخصوص تحریم های غیرقانونی دولت امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و تأثیر مستقیم آن بر سلامت مردم ایران ، متأسفانه تاکنون سازمان ملل متحد و سایر سازمان های ذیربط از جمله سازمان بهداشت جهانی که مدعی دفاع از حقوق بشر هستند، هیچ اقدام موثری برای رفع تحریم های ظالمانه علیه کودکان، زنان، مردان و بیماران عزیزمان انجام نداده اند.

درعوض، علیرغم تاکید دانشمندان ، پزشکان و حتی برخی از مقامات منتخب ایالات متحده مبنی بر رفع تحریم ها در شرایطی که همه گیری بیماری Covid-19 سرتاسر دنیا را فراگرفته است، دولت غیر منطقی و بی رحم آمریکا تحریم های بیشتری را علیه مردم ایران تشدید کرده است.

با این وجود، تلاش مقامات و مسئولان سلامت جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با تحریم های غیر انسانی آمریکا در بیماری همه گیر اخیر موفقیت آمیز بوده است .حتی اگر تنها بخش کوچکی از این تحریم ها به کشورهای اروپایی و ایالات متحده تحمیل می شد، مطمئنا تحت این فشارها  دچار فروپاشی می شدند. همانطور که می دانید، ما یکی از کشورهای به شدت آسیب دیده در این بیماری همه گیر بوده ایم و در صورتی که تحریم های سرکوبگرانه امریکا به کل جهان علیه ایران تحمیل نشده بود به این شرایط دشوار نمی رسیدیم.

مسلم است که تاریخ در مورد ناکارآمد بودن و سکوت سازمان های بین المللی مدعی حمایت از قوانین بین المللی و حقوق بشر در برابر  اینگونه جنایات آشکار  قضاوت خواهد نمود. این مؤسسات اگر در این امر شریک نباشند، موسساتی ناکارامد شده اند و بدون شک به دلیل امتناع از اقدام علیه نقض آشکار قوانین بین المللی و بشر دوستانه  توسط رژیم امریکا شاهد از هم گسیختگی نظم جهانی مان خواهیم بود.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 11 =